Bonusy bukmacherskie – to pojęcie, które nierozerwalnie jest związane ze światem obstawiających zakłady bukmacherskie. Legalni bukmacherzy w Polsce prześcigają się w oferowaniu różnych promocji. Przede wszystkim mają one na celu zdobycie nowych klientów. Niestety, początkujący gracze mogą stać się szybko ofiarą promocji i trików, które stosują firmy bukmacherskie. Bardziej doświadczeni gracze wiedzą, że bonusy bukmacherskie to tylko możliwość zwiększenia swojego budżetu na obstawianie zakładów bukmacherskich, ale podchodzą do nich w bardziej wyrachowany sposób. Wiedzą bowiem, że z reguły bardzo trudno jest spełnić wymogi stawiane przez firmy bukmacherskie i wypłacić z bonusów pokaźną sumkę (choć nie jest to niemożliwe).

Początkujący gracze bonus powinni traktować jako możliwość dokładnego zaznajomienia się z ofertą bukmachera czy też sprawdzeniem w praktyce funkcjonalności strony internetowej. Jest to też dobra okazja, żeby ocenić czy korzystanie z usług firm bukmacherskich, to rzeczywiście to co chcemy robić.

Bonusy bukmacherskie - „od depozytu” i „bez depozytu”

Bonusy można podzielić na kilka sposób. Najczęściej spotykamy bonusy „od depozytu” i „bez depozytu”. Co to oznacza? Bonus od depozytu, to nic innego jak bonus uzależniony od kwoty, którą przelewa gracz na konto bukmachera. Najczęściej jest spotykany przy promocjach na start. Bukmacher z reguły przelewa na saldo bonusowe taką samą kwotę (lub jej wielokrotność) jaką ich klient zdecydował się przeznaczyć na pierwszą wpłatę na konto bukmachera. Najczęściej bukmacherzy decydują się na limity w wysokości 500 – 1000 zł.

Bonus „bez depozytu” to już nieco inna para kaloszy. W przypadku takiego bonusu gracz nie musi nic wpłacać. Sam bukmacher decyduje, że np. za zarejestrowanie się na jego stronie przeleje nam środki na grę. Jednak jeśli liczymy na kokosy to możemy się mocno zawieść. Z reguły kwoty nie są wyższe niż 20 zł. Bonus „bez depozytu” funkcjonuje też pod nazwą „freebet” czy „darmowy zakład”.

Dość podobnie działa także „zakład bez ryzyka”. Z jednym wyjątkiem. Taki zakład zawieramy za własne pieniądze, ale gdy nie uda nam się wygrać bukmacher zwróci nam stawkę. Jednak i tutaj nie można liczyć na duży zwrot, bo bukmacherzy najczęściej proponują „zakłady bez ryzyka” w wysokości ok. 20 zł, choć czasami można znaleźć i taki za 100 zł. Najczęściej stawka zwracana jest w postaci bonusu „bez depozytu”. Dlaczego to takie ważne jeszcze napiszemy.

bonusy bukmacherskie

Legalni bukmacherzy – inne promocje

Bonus powitalny to najczęstszy rodzaj promocji. Bukmacherzy oferują również bonusy okazjonalne np. bonus urodzinowy czy też związany z konkretnym wydarzeniem sportowym. O ile bonus powitalny każdy legalny bukmacher ma w swojej ofercie, to inne promocje są dość mocno ograniczone w czasie i ich kształt jest mocno zależny od polityki firmy. Wielu legalnych bukmacherów proponuje np. grę bez podatku czy zwiększone kursy. Jednak nie ma się co łudzić, że taka promocja jest nieograniczona. Z reguły dotyczy wybranych dni i godzin, a nawet konkretnych rozgrywek. Bukmacherzy stosują również programy lojalnościowe, a w zamian za punkty zbierane za zawieranie zakładów bukmacherskich można otrzymać albo „darmowe” zakłady albo gadżety.

na jakie bonusy uwazac

Legalni bukmacherzy – bonusy. Na co uważać?

Wspominaliśmy już o trikach bukmacherów przy oferowaniu promocji. Każda promocja po prostu musi się jakoś zwrócić firmie, która ją proponuje. Nie inaczej jest w przypadku zakładów bukmacherskich. Pieniądze, które przekazywane są na konto bonusowe, nie są po prostu „nasze” i nie możemy nimi dysponować tak jak chcemy. Najważniejszym punktem niemal każdej promocji bukmacherskiej jest obrót bonusem, zarówno „od depozytu” jak i „darmowym zakładem”. Obrót to konieczność zagrania za wielokrotność przyznanej przez bukmachera kwoty (lub nawet za bonus i nasz depozyt) po kursach i liczbie spotkań wskazanych przez bukmachera. Dopiero wtedy możemy wypłacić ewentualne wygrane. Dlatego np. zwrot stawki w postaci freebet nie jest tożsamy ze zwrotem stawki na wprost na nasze konto, bo musimy go obrócić. Najczęściej gracze muszą obrócić bonus (lub bonus i depozyt) od czterech do ośmiu razy. Kurs takiego kuponu oscyluje wokół 2,00 i najczęściej musi się składać z co najmniej trzech zdarzeń. Oczywiście, nie są to warunki nie do przeskoczenia, ale w praktyce zdarza się rzadko taka seria wygranych kuponów, która pozwoli nam wypłacić wygraną z salda bonusowego.

Najbardziej trzeba jednak uważać na inny aspekt bonusów. Wspomniany obrót powoduje, że szczególnie początkujący gracze, wpadają w nawyk obstawiania kuponów z wieloma wydarzeniami z dość wysokimi kursami. O to najbardziej chodzi bukmacherom, bo prawdopodobieństwo wygranej zdecydowanie maleje z każdym dodanym meczem na naszym kuponie, a nawet jeśli się wygra taki zakład to bukmacher i tak weźmie „swoje” w postaci marży bukmacherskiej, która również drastycznie rośnie z każdym dodanym meczem.