Wielu nowych graczy zastanawia się, który bukmacher jest lepszy: stacjonarny czy internetowy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale postaramy się opisać wszystkie za i przeciw.

Zacznijmy od najbardziej oczywistego wyboru w świecie w którym żyjemy, czyli od bukmachera internetowego. Nie da się ukryć, że nasze życie coraz bardziej przenosi się do sieci i bukmacherzy nie zamykają przed tym oczu. Co więcej działalność w internecie jest dla nich bardzo ważna, bo już ok 70. procent zakładów bukmacherskich w Polsce przyjmowana jest właśnie w ten sposób. Na początku trzeba zaznaczyć, że należy wybierać legalnie działających w Polsce bukmacherów. Dzięki temu unikniemy kary ze strony polskich urzędników i nie musimy się obawiać, że strona na której obstawiamy zakłady bukmacherskie nagle zniknie.

Legalni bukmacherzy online – plusy i minusy

Bukmacher online to przede wszystkim szybkość i wygoda. Obstawiać można wszędzie, bo każdy legalny bukmacher online proponuje swoim klientom nie tylko stronę internetową, ale też aplikacje mobilne czy strony internetowe na urządzenia przenośne. Samo złożenie zakładu bukmacherskiego online nie powinno zająć więcej niż kilkadziesiąt sekund (o ile z góry wiemy co chcemy obstawić). To znacznie krócej niż obstawianie stacjonarnie, bo odpada np. tak prozaiczny powód jak wyjście z domu w poszukiwaniu punktu naziemnego. Zakłady bukmacherskie online możemy obstawiać wszędzie tam gdzie mamy dostęp do internetu.

Nie da się ukryć, że przeglądanie oferty kursowej na stronie bukmachera jest też bardziej przyjazne. Możemy odpowiednio przefiltrować ofertę i wybrać tylko te wydarzenia, które rzeczywiście nas interesują. Dostęp do dodatkowych zakładów (tzw. rynków) też jest znacznie ułatwiony. Internet pozwolił bukmacherom na znaczne poszerzenie oferty kursowej. W sieci „powierzchnia” nie istnieje. Bukmacher nie musi się martwić, że nie zmieści jakiś kursów lub że wydrukowanie kolejnych setek tysięcy stron dla wszystkich swoich punktów naziemnych doprowadzi do dużych finansowych strat. W sieci zawsze znajdzie się miejsce dla kolejnego wydarzenia, kolejnej dyscypliny sportowej czy kolejnego rodzaju zakładu bukmacherskiego.

Obstawiając zakłady bukmacherskie online każdy gracz ma również łatwy dostęp do statystyk bukmacherskich. Możemy się do nich przenieść „jednym kliknięciem” z poziomu wybranego przez nas meczu. To bardzo ważne, bo kluczem do sukcesu każdego obstawiającego powinna być szczegółowa i rzetelnie przeprowadzona analiza spotkań.

Legalni bukmacherzy internetowi proponują również wiele dodatkowych rodzajów zakładów. Co prawda zakłady „na żywo” czy sporty wirtualne są też dostępne u wielu bukmacherów stacjonarnych, ale też ten typ zakładów jest niemal skrojony pod internet. Zakłady „na żywo” swój sukces odnoszą m.in. dlatego, że wielu graczy ogląda dane spotkanie w telewizji czy internecie i gracze chcą na bieżąco reagować na wydarzenia z boiska, hali czy kortu.

Bukmacherzy internetowi mają jeszcze jeden plus. Znacznie bardziej rozbudowana oferta bonusowa. Szczególnie jeśli chodzi o ofertę powitalną. Bukmacherzy przekazują swoim graczom prezenty (choć trzeba pamiętać, że nie ma nic „za darmo”) z reguły w postaci dodatkowych środków na grę. W internecie łatwiej też jest przeprowadzać czasowe promocje.

Największym minusem zakładów bukmacherskich online jest konieczność rejestracji, a właściwie warunki założenia konta bukmacherskiego. Są one dość restrykcyjne i wielu graczom może nie podobać się to ile wrażliwych danych musimy podać bukmacherowi. Trzeba jednak pamiętać, że są to wymogi ustawy hazardowej, a bukmacherzy nie mogą „handlować” informacjami o swoich graczach.

bukmacher online

Legalni bukmacherzy stacjonarni – plusy i minusy

Gra stacjonarna jest pozbawiona tego czynnika. Nie trzeba się bowiem rejestrować, żeby móc zagrać u bukmachera naziemnego. To – obok możliwości płatności gotówką za zakłady – największy plus zakładów bukmacherskich przyjmowanych w punktach stacjonarnych.

Nieco trudniej przegląda się ofertę bukmacherską, która z reguły wystawiona jest za pośrednictwem sporych płacht na ścianach punktu lub w postaci wydruków. Często gracze mają jednak do dyspozycji telewizory i mają możliwość oglądani meczów w punkcie bukmacherskim, a nawet obstawiania spotkań „na żywo”.

Jednak to nie wszystko. Punkty bukmacherskie stają się coraz bardziej „wirtualne” dzięki terminalom bukmacherskich. Ich oprogramowanie to nic innego jak zaadaptowane strony internetowe bukmacherów. Co więcej ustawiane są w punktach, które nie kojarzą się na pierwszy rzut oka z „bukmacherką”, jak puby czy stacje benzynowe. Dzięki temu zawierać zakłady bukmacherskie można nawet całą dobę, a co najważniejsze nadal można to robić bez rejestracji.

Punkty bukmacherskie mają też jeszcze jeden plus – może nieco bagatelizowany. Mianowicie możliwość spotkania z innymi graczami i wymienienie się informacjami.