Rozpoczynając grę u bukmachera internetowego w procesie rejestracji musimy podać swój numer konta bankowego. To bardzo ważna informacja, bo właśnie na to konto będą realizowane przelewy naszych wygranych. Bukmacherzy wymagają, aby gracz był właścicielem takiego konta. Niektórzy legalni bukmacherzy wymagają również tego, żeby pierwszej wpłaty również dokonać z konta bankowego, którego jesteśmy właścicielami. Jest to jeden ze sposobów bukmachera na weryfikacje podawanych przez nas danych. Rejestrując się na portalu bukmacherskim musimy też oświadczyć, że środki na grę posiadamy z legalnych źródeł. Podanie informacji niezgodnych z prawdą grozi karą, a wszystko to ma minimalizować możliwość tzw. prania brudnych pieniędzy.

Decydując się na grę u bukmacherów internetowych musimy zdecydować się też jakim sposobem przelejemy pieniądze na konto bukmacherskie, którego będziemy używać do zawierania zakładów bukmacherskich.

Rodzaje wpłat - przelew błyskawiczny

Przelanie środków finansowych za które będziemy zawierać zakłady bukmacherskie jest sprawną dość prostą. Legalni bukmacherzy oferują swoim graczom możliwość dokonania przelewów błyskawicznych. Pośredniczy w tym kilka serwisów takich jak: Przelewy24, Dotpay, PayU, Tpay. Dzięki nim można przelać depozyt ze wszystkich banków dostępnych na terenie Polski. Serwisy te ułatwiają też przelanie środków za pomocą kart debetowych czy korzystanie z takich narzędzi jak Blik.

Przelewy błyskawiczne są przeprowadzane bez prowizji i ich zaksięgowanie zazwyczaj nie trwa dłużej niż minutę. Bukmacherzy z reguły nie wyznaczają też minimalnej wpłaty lub ustawiają ją na niskim poziomie np. 1 zł.

przelew blyskawiczny

Rodzaje wpłat – kardy debetowe

Operatorzy Visa i MasterCard od lat działają na terenie Polski. Od dłuższego czasu możliwa jest też płatność tymi kartami w internecie. Bukmacherzy również korzystają z takiej możliwości. Wystarczy, że w odpowiednim formularzu wpiszemy dane karty (numer karty i numer CVV, nazwisko posiadacza, datę ważności) oraz kwotę, którą chcemy przelać i podobnie jak w przypadku przelewów błyskawicznych niemal natychmiast pieniądze będą zaksięgowane na naszym koncie bukmacherskim. Również ten rodzaj transferu pieniędzy jest przeprowadzany bez prowizji.

Rodzaje wpłat – portfele elektroniczne

Nie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce oferują taki rodzaj płatności. Na pewno z punktu widzenia gracza jest to sposób wpłaty nieco bardziej anonimowy. Najczęściej spotykanymi portfelami elektronicznymi są usługi Skrill i Neteller. Chcąc wpłacić pieniądze na konto bukmacherskie za ich pośrednictwem najpierw gracze muszą zasilić swój portfel elektroniczny. Dopiero później zlecić przelew na konto bukmacherskie. Rynek portfeli elektronicznych coraz bardziej się powiększa jednak poza wspomnianymi dwoma usługodawcami ciężko znaleźć jest w ofercie bukmacherów możliwość wpłaty za pomocą innych operatorów.

Rodzaje wpłat – Blik, Paysafecard, przelew tradycyjny

Mając aplikację mobilną swojego banku niemal zawsze mamy też możliwość skorzystania z usługi Blik. Co to takiego? Aplikacja generuje sześcio-cyfrowy kod i wystarczy po przepisać w odpowiednim formularzu i potwierdzić transakcję w aplikacji. Wszystko zajmuje kilkadziesiąt sekund i przelew jest zaksięgowany na koncie bukmachera. Karty Paysafecard są dostępne m.in. w salonikach prasowych i pełnią funkcje zbliżoną do doładowań telefonów na kartę. Wybieramy kwotę i w punkcie sprzedaży dostajemy kod, który później przepisujemy na stronie bukmachera. Jednak musimy liczyć się z prowizją przy zakupie takiej karty i z tym, że tylko garstka bukmacherów oferuje możliwość takiej wpłaty.

Przelew tradycyjny. Tak, nadal możemy pójść do banku czy na pocztę, wypełnić druczek i przelać pieniądze na konto bukmachera. Jednak w tym wypadku będziemy musieli czekać nawet parę dni na to, żeby zostały one zaksięgowane na naszym koncie bukmacherskim.

rodzaje wplat

Sposoby wypłat – tylko na konto bankowe

Przypomnijmy. Wypłat można dokonywać tylko i wyłącznie na konto bankowe, którego jesteśmy właścicielami. Żaden inny sposób (np. portfele elektroniczne) nie jest honorowany przez bukmacherów. Nie wynika to ze złej woli, ale wymogów ustawy hazardowej.

W zamian za to przepisy ustawy hazardowej wymuszają na firmach bukmacherskich posiadanie konta w działającym w Polsce banku. Dlaczego to takie ważne? Dzięki temu czas przelewów dokonywanych przez bukmacherów na nasze konto diametralnie się skrócił. Już nie musimy się obawiać, że na przelew z zagranicy będziemy musieli czekać nawet grubo ponad tydzień. Teraz nie zdarza się, żeby przelew „szedł” dłużej niż 48 godzin. Co prawda są jeszcze bukmacherzy, którzy tylko raz dziennie zlecają transakcje wychodzące – najczęściej o 12:00 – i gdy się spóźnimy ze zleceniem, to czas oczekiwania znacznie się wydłuży, to jednak coraz częściej bukmacherzy oferują ekspresowe przelewy. Korzystając z nich środki na naszym koncie powinny znaleźć się już nawet po kilkunastu minutach.